Polski Dzień Sportu w Tajpej

Dzień polskiego sportu był jedną z niedzielnych atrakcji dla mieszkańców Tajpej. Plenerowy piknik odbył się na terenie Uniwersytetu Sportowego w stolicy Tajwanu.

Przed piknikiem rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Andrzej Rokita podpisał z władzami tajwańskiej uczelni list intencyjny w sprawie współpracy. To ważne wydarzenie w historii obu uczelni uczczono symboliczną lampką szampana. W trakcie spotkania obecni byli polscy sportowcy, m.in. drużyna koszykarek oraz szermierze i gimnastycy. Prezentowali oni swoje umiejętności kibicom z Tajwanu. Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Zapraszamy do oglądania galeria zdjęć: [GALERIA]

Wideorelacja z wydarzenia

Maciej Gaca Dyrektor Generalny Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej

prof. dr hab. Andrzej Rokita - Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu